Większość czasu spędza się w zamknięciu, w czterech ścianach. Z pracy przychodzi się do domu, gdzie też jest wiele do zrobienia, a wolny czas spędza się najczęściej przed komputerem albo przed telewizorem. Niemal każdy za mało czasu przebywa na świeżym powietrzu. Nawet osoby, które zdecydowały się na zdrowy styl życia, nie zawsze o tym pamiętają.

Korzyści z pobytu na łonie natury

Przebywanie na świeżym powietrzu dotlenia organizm, daje dobry humor i rozjaśnia umysł. Jaśniejszy umysł to lepsze wykorzystanie zdolności intelektualnych. Ma się także bliższy kontakt z dobroczynnymi promieniami słonecznymi. One wcale nie muszą być mocne, by zapewniać dobre samopoczucie i większą ilość energii. Promienie słoneczne zawsze dodadzą radości i optymizmu. Dłuższe przebywanie na łonie natury, gdzie jest cisza, spokój, jej łagodne odgłosy, to przepis na wspaniały wypoczynek, bo niesamowicie to odpręża. Odprężenie jest niezbędne dla prawidłowej pracy układu odpornościowego.

By wypocząć, trzeba się wyciszyć

Trzeba jednak dać sobie odpocząć od myśli, a skupić się na otoczeniu, czyli na tym, co się widzi, słyszy i odczuwa. Szum drzew, ciepły delikatny wiatr, szum morskich fal czy odgłosy strumyka, mogą zapewnić doskonały relaks, jeśli zanurzyć się w odczuwaniu i słuchaniu tego. Myśli o różnych sprawach trzeba od siebie odsunąć. One uniemożliwiają wejście w stan błogiego odprężenia.

Piękne widoki i olejki eteryczne

Wspaniałe właściwości mają olejki eteryczne drzew oraz morska bryza. W bezpośredni sposób działają na zdrowie. Mają dobroczynny wpływ na układ oddechowy i na cały organizm. Warto więc często spacerować po lesie, po parku oraz brzegiem morza. To koi nerwy, zapewnia dobre samopoczucie, a więc i pośrednio poprawia funkcjonowanie organizmu. Ukojenie, możliwość odstresowania się i głęboki relaks zapewniają także piękne widoki. Łatwo je napotkać, kiedy jest się na łonie natury.
Każdorazowe wyjście na świeże powietrze daje mnóstwo korzyści. Jeśli regularnie będzie się tak spędzać czas np. na spacerach czy robiąc coś w ogródku, to wzmacnia się swoje zdrowie, psychikę i łatwo wtedy o poczucie szczęścia.

Czas się zawsze znajdzie, trzeba tylko inaczej poustalać sobie priorytety.