Niewątpliwie codzienna zabawa z kotem to podstawa budowania relacji z kotem. By kot nie czuł nudy na pewno warto mu poświęcić kilka minut dziennie na zabawę. Zabawa z kotem w każdym przypadku powinna stanowić regularny rytuał w ciągu dnia. Kot potrzebuje zabawy ze swoim panem. Dodajmy, że kot posiada instynkt łowiecki – można to wykorzystać podczas zabawy.
 
TOP 5 POMYSŁÓW NA ZABAWĘ Z KOTEM

1. PRZYNOSZENIE ZDOBYCZY

Może dla niektórych może to wydawać się dziwne ale koty równie dobrze aportują jak psy. Możemy do aportowania użyć wszystko co można rzucić i przynieść. Oczywiście może to być zwykła mała piłeczka lub coś na kształt piłeczki np. sreberko zwinięte. Ale należy pamiętać by kotka nagradzać, może w nim sposób niż psa smakołykami ale kotu wystarczy ponowne wrzucenie piłeczki. Kotki uwielbiają dzwoneczki, piórka  lub elementy szeleszczące wykorzystaj to do waszej wspólnej zabawy.

2. POLOWANIE

Koty uwielbiają zabawki nakręcane oraz pióreczka na patyku czy sznureczki. Zaraz ruszają na ruchomy cel. Koty mają to do siebie, że szybko się nudzą w takim przypadku postaraj się na większą ilość zabawek by można było je częściej wymieniać.

3. SUCHA KĄPIEL

Koty uwielbiają zabawy z nitkami z piłeczkami. Możesz taką zabawę zrobić sam która będzie polegała na zabawie w basenie w piłeczkach. Do tekturowego kartonu lub plastikowego pudełka wsyp piłki a kot będzie zadowolony z takiej formy zabawy.

4. NATURA

Kocimiętka koty na tym punkcie szaleją. Możesz wykonać woreczki materiałowe  wypełnione ziołami. Kot będzie zachwycony zabawą jak i zabawką. Będzie się z nią turlał i tarzał.

5. INTERAKTYWNE KARMIENIE

Zabawa polega na włożeniu karmy w zabawki z których karme będzie ciężko wyjąć tak by kot musiał się namęczyć i spędzić na tej zabawie więcej czasu. W ten sposób urozmaicisz posiłek i wydłużysz czas poczucia sytości, również zmniejszysz ryzyko przejedzenia i poprawisz humor kotu.
 
Widząc powyższe przykłady zabawy z kotami widzimy, że wcale nie trzeba wydawać fortuny na zabawki, żeby kot był zadowolony. Najpierw poznaj swojego kota co lubi robić w ciągu dnia potem takie zabawki możesz wykonać sam w domu.